w 4 560x383 - Ferizaj: Bëhet hapja e 26 puseve për familjet skamnore dhe institucionet

Ka përfunduar projekti i nënshkruar në mes të organizatës së bamirësisë “Qatar Charity” dhe Komunës së Ferizajt, për hapjen e 26 puseve, respektivisht 4 nga ato në Institucione shkollore, 1 në institucion kulturor dhe 21 në familjet të cilat kanë mungesë të ujit të pijshëm, por nuk kanë mundësi financiare për të hapur me mjete vetanake.

Projekti është nënshkruar në korrik të këtij viti, ndërsa sot është përfunduar i tëri, duke përfshirë hapjen e puseve, modifikimin me pajisje dhe pjesë përcjellëse dhe pranimin teknik.

Pranimi është bërë nga të tri palët, respektivisht Zyrtari i Komunës së Ferizajt, përfaqësuesi i Organizatës dhe përfaqësuesi nga Kompania e cila ka kryer punimet.

Pritet që vitin tjetër të ketë një marrëveshje të re në mes të Komunës së Ferizajt dhe organizatës në fjalë për projektin e ngjashëm.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.