policia 2 780x439 1544521788 8070393 600x360 11 560x360 - Ferizaj, i gjendet një pistoletë me katërmbëdhjetë fishekë

Policia  e Kosovës njofton se dje në fshatin Dardani të Ferizajt nja person është shoqëruar në stacionin policor pasi që gjatë kontrollit në shtëpinë e tij i është gjetur dhe konfiskuar një armëmbajtje pa leje me katërmbëdhjetë fishekë.

Njoftimi i plotë:

“Është shoqëruar në stacion policor i dyshuari mashkull k-shqiptar pasi që gjatë kontrollimit të shtëpisë së tij i është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me katërmbëdhjetë (14) fishekë. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e poicisë.