w 21 - Ferizaj: Komuna i ndihmon bujqit (VIDEO)

Në Mirash sistemi mbrojtës nga breshëri.-Vetëm në Prelez të Jerlive 250 hektarë me grurë e misër

Bujqësia në komunën e Ferizajt edhe pse kohe pandemie po arrin rezultate. Komuna ka ndihmuar bujqit me pajisje bujqësore, por edhe me fidanë për arra e koshere bletësh. Po ashtu tash është siguruar edhe rrjeta për mbrojtjen e pemëve nga breshëri.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.