WP 23 560x416 - Ferizaj mposhtet bindshëm në Kupën Ballkanike

Kampioni i Kosovës në konkurrencën e meshkujve në volejboll Ferizaj ka pësuar humbje në ndeshjen e parë të Kupës Ballkanike që po mbahet në Turqi.

Skuadra e Anka Sport Club ishte më e mirë se skuadra kosovare dhe arriti që me rezultat 3:0 në sete (10:25,18:25,12:25) ta fitoi ndeshjen.

Sot me fillim nga ora 16:00 sipas orës lokale të Turqisë, luhet edhe ndeshja e dytë. Fituesi i Kupës Ballkanike kualifikohet në Challenge Cup.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.