98319576 10223962384234360 39056998070747136 n1 560x416 - Infektologu dhe zv/ministri i Shëndetësisë flet për situatën e COVID-19 në Ferizaj

Komuna e Ferizajt është një nga më të prekurat nga virusi COVID-19. Zv/ministri i Shëndetësisë, njëherësh infektologu Izet Sadiku bëri të ditur se sot kanë vizituar këtë qytet bashkë me zyrtarë të tjerë.

Sadiku tha se Ferizaj është komuna me më së shumti të infektuar me COVID-19, me 134 raste prej të cilëve 97 janë shëruar, 35 janë me infeksion aktiv dhe dy vdekje.

98955788 10223962393074581 4633488144300244992 n1 - Infektologu dhe zv/ministri i Shëndetësisë flet për situatën e COVID-19 në Ferizaj

Sadiku tha se kanë falënderuar kryetarin e Ferizajt, Agim Aliun për angazhimin e tij në përballimin me sukses të pandemisë COVID-19 në këtë qytet.

“Kryetari na njoftoj për aktivitetet e zhvilluara nga Shtabi Operativ i Komunës në ballafaqimin me pandeminë COVID19”, thuhet tutje nga Sadiku.

99014099 10223962913247585 829001522183405568 n1 - Infektologu dhe zv/ministri i Shëndetësisë flet për situatën e COVID-19 në Ferizaj

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.