Sot do të mbajë mot kryesisht me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5- 7gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet…

Kosovën po e pret një javë me mot të ftohtë por kryesisht të kthjellët, vende-vende edhe me ngrica. Masa të ftohta ajrore nga Atlantiku verior,…

Fundjava ftohet e shi

31 Gusht, 2018 0

​Ditëve në vijim moti do të jetë i nxehtë dhe me diell, nga sot orëve të pasdites priten reshje lokale shiu. Temperaturat e ajrit, do…

Gjatë kësaj jave, meteorologët parashikojnë mot më stabil, kryesisht me diell, pasdite mundësi për reshje lokale shiu. Sipas parashikimeve, ditëve të fundit të muajit gusht,…