bora 1 650x358 1546931578 84283091 560x347 - Këto janë temperaturat për ditën më të ftohtë të javës


Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se sot temperaturat mund të arrijnë deri në -14 gradë Celsius. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), sot në vendin tonë të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diel.

IHMK ka bërë të ditur se temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -10 deri -14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare.

Më poshtë ju sjellim tabelën me temperaturat minimale dhe maksimale në qytetet kryesore të vendit.

KËTU

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.