Loading...

Kosova ka shkruar historinë, teksa ka fituar të drejtën për të marrë pjesë në Botërorin e Hendbollit. Kombëtarja U-21 e Hendbollit ka triumfuar ndaj Taipeit Kinez me shifrat 30-26, në sfidën e luajtur në Pallatin e Sportit në Prishtinë.

Tifozët gjithashtu ishin të shumtë, duke parë që bëhet fjalë për Hendboll. Në Pallatin e Sportit ishin të pranishëm diçka më shumë se 1000 spektatorë. Një arritje historike kjo për Kombëtaren U-21, e cila drejtohet nga Fatmir Muhaxheri.

Kampionati Botëror do të zhvillohet në Spanjë dhe do të luhet në korrik të këtij viti.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.