w 62 560x360 - Luanin bixhoz, policia arreston tetë persona në Ferizaj

Tetë persona në fshatin Doganaj të Ferizajt kanë përfunduar në polici pasi që janë gjetur duke luajtur bixhoz.

“Pas një pune operative  në një lokal janë hasur  tetë persona duke luajtur bixhoz, të njëjtit janë shoqëruar në stacion dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit lirohen në procedurë të rregullt”, thuhet një njoftimin e Policisë së Kosovës.Gjithashtu në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar një sasi e konsiderueshme e zhetonëve të cilat përdoren për lojë dhe disa letra të bixhozit”, thuhet n♪7 raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.