wow 650x3651 560x365 - Nëse keni një telefon me këtë sistem operativ më mirë ta ndërroni


Në fakt që nga 2016 Windows 10 Mobile kishte marrë tatëpjetën. Mund të thuhet padyshim se ishte një dështim e humbje kohe për Microsoft.

Microsoft do t’i japë fund mbështetjes për Windows 10 Mobile. Kjo do të thotë se prezenca e Microsoft në industrinë mobile si prodhues telefonësh ka marrë fund.

Me tre vite nga debutimi, Windows 10-ta më në fund ka kaluar Windows 7 në pjesë tregu.

Më shumë kompjuterë se asnjëherë më parë tashmë kanë të instaluar sistemin operativ më të fundit dhe më të mirë të Microsoft sipas Net Applications.

Statistika është një inkurajim për Microsoft edhe pse kompania nuk priste që ky proces të merrte kaq shumë kohë.

Adoptimi i Windows 10-ës pati një start të fuqishëm por me kalimin e muajve progresi ra. Microsoft shpresonte që Windows 10-ta të instalohej në 1 miliardë pajisje brenda 2 ose 3 viteve.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.