120708427 3594226607275455 5008610920463911718 o 526x420 1 526x416 - Nesër në Ferizaj promovohet “Dardania – Antika, Mesjeta”

Vepra historiografike “Dardania – antika, mesjeta” arrinë edhe Ferizaj.

Klubi i Intelektualëve të Frizajit – bartës i kësaj veprimtarie, ka pararapë një bashkëbisedim me autorin për nesër, (e shtunë), në ambientet e Bibliotekës së Qyteteti, në orën 12.

Me këtë rast, Bibliotekës së Qytetit do t’i dorëzohet një kontigjent librash nga donacioni prej 500 veprash për bibliotekat rajonale të Kosovës nga farmacisit Milaim Abdullahu, që tashmë ka filluar të shpërndahet. Krahas kësaj, Bibliotekës së Qytetit, autori do t’i dorëzojë një donacion prej 30 veprash nga opusi personal.

 

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.