auto 20151219111027214646 650x35814813819431 560x416 - Një person në Ferizaj, arrestohet pasi sulmoi vajzat e veta

Një person është në Ferizaj pasi i njëjti ka ushtruar dhunë fizike ndaj dy vajzave të tij.

Njësiti policor në shtëpinë e të dyshuarit ka gjetur dhe konfiskuar një armë automatike AK-47 me katër karikatorë dhe 61 fishek, një pistoletë me dy karikatorë dhe 14 fishek, 40 copë fishek magnum, si dhe disa gjëra tjera.

Viktimat e rastit si pasojë e dhunës fizike kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa, i dyshuari me vendim të prokurorit pas intervistimit është dërguar në mbajtje.