Screenshot 8 11 560x416 - S’ka hajgare: Arrestohet një person në Ferizaj, nuk e mbajti maskën VIDEO

Gjatë ditës së sotme është arrestuar një person në rrugën Bajram e Gursel Sylejmani, në Ferizaj.

Sipas një media lokale, arsyeja e arrestimit duket të ketë qenë mos mbajtja e maskës si masë mbrojtëse kundër Covid-19.

Pas vendimit të Qeverisë, që maska të jetë obligative, është shtuar edhe numri i policëve që mbikqyrin situatën.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.