domesticviolence1 560x416 - Trafikohet një grua në Ferizaj nga burri me të cilin bashkëjetonte

Të shtunën një grua në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Ferizaj ka raportuar se derisa ishte në bashkëjetesë me një person, i njëjti e ka trafikuar, detyruar, shantazhuar, por edhe kërcënuar vazhdimisht.

Pas konsultimit me prokurorin viktima dërgohet në strehimore. Nuk raportohet për të arrestuar dhe rasti mbetet duke u hetuar

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.