Kur hani shumë sheqer, atëherë krijoni kushte të cilat akumulojnë tepricën e sekrecioneve në trupin tuaj, ndërkaq ajo tepricë e sekrecionit është bazë e përsosur për kërpudhat dhe bakteret që të riprodhohen dhe të shumëzohen.

Mënyra më e mirë natyrale që të zhduken këta parazitë është me ndihmën e disa metodave të shëndetshme dhe efikase të pastrimit, transmeton Telegrafi.

Duhet të shmangni sheqerin dhe drithërat sado që të mundeni, nëse dëshironi të arrini rezultate më të mira. Dhe kur të pastroni trupin tuaj nga këta parazitë të dëmshëm, do të jeni sërish e freskët dhe plot energji!

Ja cilët përbërës ju nevojiten për të bërë këtë recetë shtëpiake për pastrim nga parazitët: 100 gramë fara liri dhe 10 gramë xhenxhefil.

tri dite nga dy luge dhe dhjami me nuk do te shtresohet kush e provon kete me nuk do te shtoje peshe - Tri ditë nga dy lugë dhe dhjami më nuk do të shtresohet: Kush e provon këtë, më nuk do të shtojë peshë!

Përgatitja: E gjitha që duhet të bëni është që të bluani këta përbërës, derisa të përftoni formën e pluhurit.

Aplikimi: Duhet të merrni dy lugë të këtij pluhuri tri ditë në çdo mëngjes. Mund ta përzieni këtë pluhur me qumësht të ngrohtë të filtruar, por mund ta shtoni edhe në drithërat tuaj për kafjall.

Pas tri ditësh duhet të bëni 3 ditë pauzë, dhe përsëri nga fillimi.

Duhet të përsërisni këtë metodë një muaj.

Nëse dëshironi t’i eliminoni parazitët e dëmshëm, duhet disa herë në vit të përsërisni këtë proces pastrimi. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.