auto auto auto policia e kosoves shiriti prishtine ilustrim14995442711511629625 1512768422 4990816 1514986229 377896215402429141 560x416 - Vdes këmbësori që u aksidentua dy javë më parë në Veternik


Ka ndërruar jetë në QKUK një person i cili u aksidentua para 14 dite në Veternik të Prishtinës.

Viktima derisa po ecte, papritmas nga pakujdesia ishte goditur nga një vozitës, transmeton Indeksonline.

“Veternik, Prishtinë 27.12.2018 – 17:43. Vozitësi mashkull K-Shqiptar nga pa kujdesia me veturë e tij ka goditur këmbësorin mashkull K-Shqiptar. Këmbësori është dërguar në QKUK për tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë të datës 27 dhjetor.

Për shkak të lëndimeve të marra, viktima nuk arrin t’i mbijetojë plagëve të marra.

“Rr. Magjistrale Ferizaj Prishtinë, Veternik 27.12.2018-17:43. Në lidhje me rastin e dt. 27.12.2018, raportohet se si pasojë e aksidentit në trafik, viktima mashkull K-Shqiptar, i cili kishte qenë në QKUK me datën 09.01.2019 ka ndërruar jetë. Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion”, thuhet në raportin e sotëm të Policisë.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.