Loading...

Në këmbimoren ‘Lisi’ në Ferizaj u vodhën 70000 euro gjatë natës mes së hënës dhe së martës.

Në lokalin në rrugën “Dëshmorët e Kombit” ka depërtuar nga mbrapa, me ç’rast është thyer muri i ndërtuar me tulla.

Më pas, është hapur arka me çelës, ku janë vjedhur në total 70000 euro, në valuta të ndryshme, raporton KTV, përcjell albinfo.ch.

Një person i vetëm më pas e ka vjedhur DVR-in e kamerave, kurse ende pa hyrë në lokal, nga jashtë e kishte prerë kabllon e internetit.

Rastin e ka paraqitur në polici vetë pronari R.SH.

Prokuroria e ka cilësuar këtë si vjedhje të rëndë, ndërsa ka konfirmuar për televizionin se bëhet fjalë vetëm për një person.

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka thënë se janë duke e hetuar rastin dhe se një herë nuk mund të nguten me deklarata.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.