WP 15 560x416 - Zyrtare: FC Drita e përfundon afatin kalimtar me një futbollist të ardhur nga Ferizaj

Kampioni në fuqi i Kosovës, skuadra e Dritës e ka mbyllur çështjen e transfereve me një futbollist të ardhur së fundmi nga Ferizaj, raporton Zeri.info.

Ehhar Cakolli është lojtari më i ri që vishet “bardhekaltër”.

WP 14 - Zyrtare: FC Drita e përfundon afatin kalimtar me një futbollist të ardhur nga Ferizaj

Ai më parë ka qenë pjesë edhe e ekipit të seniorëve të Ramiz Sadikut kurse për Ferizajn ka luajtur për grupmoshat U-17 dhe U-19.

Aarago Jamal, Ergyn Ahmeti, Vladica Brdarovski, Festim Alidema dhe Valmir Azemi janë lojtarët e tjerë që kanë zbarkuar te Drita në këtë afat kalimtar.

Postimi i plotë i Dritës:

Enhar Cakolli zyrtarisht tek ne!

Enhar Cakolli edhe zyrtarishte eshte pjese e klubi tone. Cakolli ka bere hapin e madhe ne karrieren e tij dhe tani ka fituar kontrat tre vjeqare me klubin tone.

Enhari eshte bashkuar nga fillimi i fazes pergaditore me ekipin dhe me aftesit e tija ka bindur stafin teknik dhe per tre vitet e ardhshme do te jete bardh e kalter.

Cakolli eshte nga Ferizaj dhe luan ne poziten e mbrojtesit te krahut te djatht. Ka qene pjese e moshave te klubit te Ferizait U-17 dhe U-19, gjithashtu ne vitin e fundit ka qene pjese e ekipit senior te Ramiz Sadikut.

Klubi jone me Erhanin e ka mbyllur qeshtjen e transfereve te lojtareve per kete sezon duke e cilesuar si nje merkato te suksesshme drejte synimeve tona.

Paq fat CAKOLL!

FC DRITA.