Pas motit të vranët dhe me shi mbi vendin tonë, qyteti i Ferizajt është mbuluar nga breshëri. Në fotografitë e dërguara nga lexues, shihet sasia…

Një stuhi shiu ka përfshirë Ferizajin. Erëra të fuqishme dhe shi kanë përfshirë komunën e Ferizajit. Ky mot ka përfshirë edhe tjera vende, ku dje…