download 3 141 560x374 - ​Agim Aliu: Kemi mobilizuar e pajisur punonjësit shëndetësor për përballimin e situatës

Kryetari i Ferizajt, Agim Aliu ka njoftuar se po bëjnë të atë çfarë është e mundur, me të gjitha kapacitetet që të mbrojnë qytetarët nga rreziku i virusit COVID-19 apo Coronavirus.

“Ferizaj qysh javë më parë nisi ekipin shëndetësor në zonë kufitare, kemi mobilizuar e pajisur punonjësit shëndetësor për përballimin e situatës, po furnizojmë me materiale shtesë higjienike shkollat, inspektorët vazhdimisht po kontrollojnë në terren bizneset për rritjen eventuale të çmimeve të produkteve, anuluam të gjitha ngjarjet me pjesëmarrje të gjerë të qytetarëve e pa më të voglin dyshim, më të nevojshmen, po e bëjmë dezinfektimin e hapësirave e godinave publike.

Me kujdes të shtuar e zbatim të masave mbrojtëse, ky rrezik më lehtë do të tejkalohet”, ka shkruar Aliu në Facebook.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.