KV Ferizaj fiton derbin e madh të qytetit dhe të kampionatit, me rezultat 3:2 (14:25, 25:20, 25:19, 19:25, 15:13) ndaj Lubotenit, kampion në fuqi. “Në…

Ish hendbollistja e mirënjohur, Vlora Jashari, është emëruar kryetrajnere e KHF Kastriotit nga Ferizaj. Burimet brenda klubit ferizajase, konfirmojnë se Jashari është zyrtarizuar si trajnere…