auto 116240235271 560x416 - Zyrtare: Ergon Hyseni rikthehet te Ferizaj

Mbrojtësi i njohur, Ergon Hyseni, është rikthyer sërish te FC Ferizaj, shkruan Zeri.info.

FC Ferizaj po vazhdon me përforcime, duke synuar rikthimin në Superligën e Kosovës.

Klubi ferizajas sot ka prezantuar Ergon Hysenin, i cili në sezonin e fundit ishte pjesë e Arbërisë.

Njoftimi i plotë nga FC Ferizaj (pa ndërhyrje):

“Ergon Hyseni rikthehet neë Ferizaj.

Skuadra joneë ka vazhduar me peërforcimet e rradheës, sot arriteëm marreëveshje me mbrojteësin Ferizajas, Ergon Hyseni qeë eshte transferuar nga KF Arbeëria.

Hyseni eështeë prezantuar sot neë ambientet e klubit, neë prani teë kryetarit teë klubit,Hyseni rikthehet neë Ferizaj pas aventureës qeë pati tek KF Arbeëria.

Ne si klub i urojmeë mireëseardhje dhe shumeë suksese Ergonit me klubin tonë.

Na prifteë e mbara”.