auto 196033438 4722845047732768 6588589278129028347 n16227533201 560x416 - Lulzim Abazi, kryetar i ri i KF Ferizajt

Gjithçka është e qartë, ashtu siç edhe kemi paralajmëruar ashtu edhe doli.

Lulzim Abazi është kryetar i ri i klubit të futbollit Ferizaj.

Synimi i Abazit është që ta rikthejë klubin në elitën e futbollit të Kosovës.

“Në mbledhjen e mbajtur me 2 qershor, në praninë e aksionarëve Xhevat Rushiti, Fisnik Bucaliu, Fatmir Grainca, Sadush Rysha, Fatmir Reshani dhe Arian Ymeri, është vendosur që kryetar i klubit të jetë Lulzim Abazi, ndërsa Fisnik Bucaliu dhe Xhevat Rushiti zëvendëskryetar.

Ferizaj i vërtetë po rikthehet, një organizim shumë më i mirë se herave tjera, që premtojnë vetëm suksese tani e tutje Forca Ferizaj.
Na priftë e mbara”, njofton KF Ferizaj.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.