maxresdefault 41171 560x416 - ​Arrestohet për falsifikim parash

Policia e Kosovës ka raportuar se pas një pune hetimore në Gjilan gjatë ditës së djeshme është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar shtetas i Serbisë.
Gjate intervistimit i dyshuari ka pranuar se në bashkëpunim me të dyshuarit tjerë kanë lëshuar në qarkullim një kartëmonedhë të falsifikuar prej 500 euro.
Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.