36874213 1753294234725952 5381991937723072512 n1 - ​Ferizaj gati për “Ditët e Diasporës”

“Ditët e Diasporës” do të mbahen nga data 26 korrik deri më 4 gusht.

Sipas drejtoreshës së Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Ferizaj, Xhemile Murati-Shabani, gjatë kësaj periudhe janë përgatitur aktivitet nga më të ndryshmet në mënyrë që bashkë atdhetarët ta ndiejnë veten ashtu siç është më së miri.Ajo tha se aktivitete për këtë ditë do të fillojnë me datën 6 korrik me një koncert për fëmijë që pritet të mbahet në bulevardin e qytetit, për të vazhduar tutje edhe me një takim me poetin Xhevdet Bajraj.

“Ndërkaq me datën 27, 28 dhe 29 do të mbahet një koncert i miqësisë, ku për tri net radhazi do të performojnë këngëtarë të mirënjohur të estradës kosovare dhe asaj të Shqipërisë”, ka thënë drejtoresha Xhemile Murati-Shabani.
Të gjitha aktivitete do të organizohen nën patronatin e kryetarit të Komunës së Ferizajt, Agim Aliu.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.