Me përkahjen e kryetarit të Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, në Ferizaj shumë shpejt do të ndërtohet fusha e volejbollit në rërë.
Gjatë ditës së sotme, drejtori i Drejtorisë së Urbanizmit dhe Mjedisit, Lulzim Aliu i shoqëruar edhe nga bashkëpunëtorë të tij, kanë vizituar hapësirën në afërsi të Pallatit të Sporteve “Bill Clinton” në Ferizaj, ku do të ndërtohet fusha e volejbollit në rërë, me kërkesën edhe të Federatës së Volejbollit të Kosovës.Në daljen në terren, zyrtarët e Drejtorisë së Urbanizmit dhe Mjedisit, bën përcaktimin e lokacionit si dhe matjet e nevojshme për realizimin e këtij projekti. Në kuadër të politikave të qeverisjes lokale për zhvillim e sportit, Ferizajt do t’i shtohet edhe kjo hapësirë sportive e cila do të mundësoj zhvillimin e garave dhe konkurrueshmërinë në këtë sport. Në planet afatmesme të qeverisjes lokale të udhëhequr nga kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu janë edhe krijimi i vend hapësirave për ping-pong, fushave të tenisit, tabllove të shahut, projekte këto që synohen të realizohen në këtë zonë, ku janë të fokusuara institucionet dhe aktiviteti sportiv.

Vlerësoni këtë lajm

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.