Loading...

Në Podujevë është mbajtur Turneu Memorial “Rrahim Curri dhe Behar Begolli”.
Klubi i Karatesë nga Ferizaj “Sharri”, sërish ka dalë të jetë kubi më i trofeshëm, pasi ka fituar 30 medalje dhe tri kupa.
Garuesit e këtij klubi kanë fituar 12 medalje të arta, 8 të argjendta dhe 10 të bronzta, po ashtu ka fituar tri kupa, si klubi më i suksesshëm i turneut dhe klubi më masovik vendor.

Fituesit e medaljeve të arta:
Fatijon Bajrami, kampioni dyfishtë kata – kumite, Debora Hetemi, Lejla Beqiri, Lijana Isenin, Lis Nuha, Haris Maloku, Kemajl Kashtanjeva, Arjana Qallaku, Era Haxhiu Artiol Shaqiri dhe Altin Maloku.

Të argjendtë:
Reald Emerllahu, Luan Shaqiri, Reald Emerllahu, Blinera Avdia, Elona Beqiri, Edi Haziri, Leon Azemi dhe Hekuran Sojeva.

Të bronztë: Anuar Krasniqi, Amela Mehmeti, Ensar Baca, Albiona Baliu, Olta Brahimi, Blend Bislimi, Vesa Shaqiri, Driad Muhaxheri, Rona Emerllahu dhe Artiol Shaqiri.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.