woman in rain 1200x8001 560x416 - ​Kujdesi ndaj lëkurës në ditët me shi

Kujdesi i përditshëm ndaj lëkurës është i rëndësishëm, pavarësisht kushteve klimatike që mbretërojnë.

Për çdo stinë ka mënyra të ndryshme për t’u kujdesur për lëkurën.

Më poshtë Ferizaj24 u sjell disa këshilla për kujdes ndaj lëkurës në ditët me shi.

Mos përdorni produkte me alkool për kujdesin ndaj lëkurës,

Shiu mund të thajë lëkurën tuaj dhe ta bëjë atë të duket e zbehtë.
Përdorni zbutës apo produkte të lëngshme për lëkurën,
Mos i lejoni retë t’u mashtrojnë, përdorni gjithsesi kremin kundër diellit, Pini mjaftueshëm ujë,
rekomandohen 8 gota ujë në ditë,
Mos e mbani lëkurën të lagur për shumë kohë.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.