1 36661 560x293 - ​Për 24 orë, 1272 tiketa të trafikut në Kosovë

1272 tiketa të trafikut janë shqiptuar gjatë ditë së djeshme nga Policia e Kosovës.

Gjatë ditës së mërkurë kanë ndodhur gjithsej 47 aksidente, prej tyre një me fatalitet. 15 sosh përfunduan me të lënduar, kurse 31 pa të lënduar.
Sipas raportit policor, 24 persona janë arrestuar, 10 janë dërguar në mbajtje, kurse dy në vuajte të dënimit.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.