21 57481 560x331 - ​Sot luhen katër takimet tjera në Superligën e Kosovës në futboll

Në Gjilan: Kampioni, Drita takohet me KEK-un, ky takim pritet të zhvillohet pa shikues pas denimit nga komisoni disiplinor për skuadren gjilanase.

Në Prizren: Liria e 18 përforcimeve, e pret skuadren e Ballkanit të sapo inkuadruar në Superligë pas tetë viteve. Ky takim pritet të përcjellët nga një numer i madh i shikuesëve ngase konsiderohet një derbi rajonal që i ka munguar Superligës.

Në Podujevë: Llapi do jetë nikoqire e Drenicës. Padyshim që djelmoshat e trajnerit Bylbyl Sokoli të Llapit pritet të jenë favorit, por në fushë nuk i dihet asgjë.

Në Prishtinë: Flamurtari kërkoj të nis mbar edicionin e ri, por njejtë synon edhe Ferizaj me përforcimet  e shumta të bëra. Dy skuadrat synojn mesin e tabelës këtë edicion, andaj nisja me një tre pikësh nuk di kishte qenë aspak keq, për një nisje të mbarë.

Të gjitha ndeshjës zhvillohet nga ora 16:45

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.