1 71741 560x416 - ​Temperatura të ndryshueshme në Kosovë

Temperaturat e ajrit, do të mbesin ndjeshëm lartë mbi vlera mesatare, e ditëve të fundjavës do të zbresin në vlera mesatare. Minimalet do të sillen nga 13C deri në 15C, e ato maksimale nga 28C deri në 31C, e në fundjavë pritet të zbresin në 24C.
7.06 – Paradite mot kryesisht me diell. Pasdite dhe në mbrëmje priten zhvillime të shtrëngatave të shpërndara me shi.8.06 – Mot i nxehtë, kryesisht me diell. Pasdite vonë, rreth viseve malore mundësi për reshje lokale shiu dhe bubullimë.

9.06-10.06 – Mot kryesisht me vranësira dhe shtrëngata të shpërndara me shi.
11.06 – Mot pjesërisht i vranët, me mundësi për riga lokale shiu gjatë paradites.

m 84681 - ​Temperatura të ndryshueshme në Kosovë

Sipas Prishtina Weather, do të fryjë erë e lehtë nga jugperëndimi, e të premten mesatarisht të fuqishme nga juglindja 4-12m/s. Shtypja atmosferike do të pësojë rënie të lehtë nën vlera normale.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.