el juego del calamar la casa de papel coreana 1024x576 1 850x4781 1 560x416 - 10 serialet më të ndjekur në Netflix për vitin 2021

“The Independent” ka publikuar së  fundmi listën e serialeve  më të ndjekura të vitit 2021.

Vendin e parë  e mban seriali i njohur “Squid Game” i cili arriti  11 milionë fansa për më pak se katër javë. Pas tij vjen sezoni i dyti i serialit “Lupin” dhe  në vendin e tretë seriali ” La Casa De Papel”.

10.Lupin- sezoni i dytë,54 milionë klikime

Frymëzuar nga aventurat e Arsène Lupin, hajduti Assane Diop niset të hakmerret ndaj babait të tij për një padrejtësi të shkaktuar nga një familje e pasur.

lupin21 - 10 serialet më të ndjekur në Netflix për vitin 2021
ShadowandBone Season1 Episode5 00 06 09 09R1 scaled - 10 serialet më të ndjekur në Netflix për vitin 2021

9. Shadow and Bone,55 milionë klikime

Forcat e errëta komplotojnë kundër hartuesit jetim Alina Starkov kur ajo lëshon një fuqi të jashtëzakonshme që mund të ndryshojë fatin e botës së saj të shkatërruar nga lufta.“Shadow and Bone”

8. Sex Education,sezoni tretë 55 milionë shikime

sex education setting 16319115901 - 10 serialet më të ndjekur në Netflix për vitin 2021

7. Fate: The Winx Saga,57 milionë klikime

AAAABaMzxWmTyLKNoaMmjWJUZCdkd1BVs7MZ8A0cUGD6yqRWL4F 3S1yNQ7CEZlkk23eet6wZIM74ZVkbaco7 bCQ9E2bpGj1 - 10 serialet më të ndjekur në Netflix për vitin 2021

“Fate: The Winx Saga” është një serial dramë adoleshentësh i bazuar në serialin e animuar “Nickelodeon Winx Club”, i krijuar nga Iginio Straffi.

6. Sweet Tooth,60 milionë klikime

stooth 107 unit 00577r 1 16227555931 - 10 serialet më të ndjekur në Netflix për vitin 2021

Seriali i pazakontë flet për një djalë që është gjysmë njeri, gjysmë dre.

5. Sex Life, 67 milionë klikime

SEX LIFE INTERVIEWS NETFLIX SARAH SHAHI MIKE VOGEL ADAM DEMOS MARGARET ODETTE1 - 10 serialet më të ndjekur në Netflix për vitin 2021

Një nënë e dy fëmijëve bën një udhëtim të ngarkuar me fantazi në kujtesën e saj që e vendos të tashmen në një rrugë përplasjeje me të kaluarën e saj të egër.

4. Maid,67 milionë klikime

163567776087561 - 10 serialet më të ndjekur në Netflix për vitin 2021

Pasi ka lënë pas një marrëdhënie abuzive, një nënë e re gjen një punë duke pastruar shtëpitë ndërsa lufton për t’i siguruar fëmijës së saj një jetë të mirë dhe për t’i ndërtuar një të ardhme më të mirë.

3. La Casa De Papel, 69 milionë klikime

highxtar la casa de papel 4 temporada1 - 10 serialet më të ndjekur në Netflix për vitin 2021

Një grup i pazakontë hajdutësh tentojnë të kryejnë grabitjen më të përsosur në historinë spanjolle – duke vjedhur 2.4 miliardë euro.

2. Lupin- Sezoni i parë, 76 milionë klikime

Lupin Netflix Review1 - 10 serialet më të ndjekur në Netflix për vitin 2021

1. Squid Game ,142 milionë klikime

squidgame unit 103 1076 1632761726.01 - 10 serialet më të ndjekur në Netflix për vitin 2021

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.