big Vendet romantike peur pushime14972215391 560x416 - 4 Vendet më romantike për pushime

1.Bruges është një qytet i vogël dhe i qetë që ka bërë të pamundurën të ruajë historinë e tij, duke favorizuar njerëzimin.

Shëtisni përmes rrugëve antike të qytetit dhe darkoni nëpër kafenetë në ajër të pastër, duke përjetuar ndjesinë e të qenurit në një kohë tjetër.

auto Vendet meu romantike peur pushime14972215221 - 4 Vendet më romantike për pushime

2.Toskana është e mbushur me vila dhe qytete historike italiane, i gjithë vendi është një aventurë romantike.

Qëndroni në vilat historike, hani ushqimin më të mirë dhe ngisni biçikletën përmes vreshtave më të bukura, për të pirë verën më të mirë.

Asgjë në Itali nuk është më romantike se Toskana.

auto Vendet meu romantike peur pushime itali14972215191 - 4 Vendet më romantike për pushime

3.Parisi është qyteti i të dashuruarve me ushqimin e mirë, verën dhe atmosferën e tij të mrekullueshme.

Darkoni nën dritën e qiririt përballë Kullës Eifel, shëtisni në Champs Elysees dhe shkoni për një piknik në park. Parisi është i kulluar në romancë dhe për shekuj me radhë ka mrekulluar çiftet.

auto Vendet meu romantike peur pushime paris14972215151 - 4 Vendet më romantike për pushime

4.Venecia simbolizon romancën dhe dashurinë.

Darkoni në restorante luksoze italiane, pranë kanaleve dhe humbisni nëpër rrugicat e shtruara me tulla, ndërsa hasni kudo kisha dhe sheshe italiane.

Venecia është një vend që do t’ju bëjë të bini ne dashuri edhe një herë nga e para.

auto Vendet meu romantike peur pushime   venecia14972215101 - 4 Vendet më romantike për pushime

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.