Screenshot 39 5 600x3501 560x350 - 5 përfitime të mrekullueshme nga përdorimi i Aloe Verës


Aloe Vera është një bimë mrekullibërëse për trupin dhe shëndetin. Ajo përpunohet në shumë mënyra, por disa prej tyre janë më efektive dhe japin rezultat të menjëhershëm. Aloe Vera nuk përdoret vetëm për të zbutur lëkurën, por edhe për të larguar irritimet ose për të qetësuar pjesë të caktuara të trupit nga pickimet e bletave në verë.

Disa nga rastet kur mund të përdorni këtë bimë janë:

Pas depilimit lyeni lëkurën me aloe vera

Hiqni grimin

Shëroni të djegurat në lëkurë

Si maskë për flokët.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.