aliuu 1 660x3301 560x330 - Agim Aliu: Familjet që i dhanë Kosovës dëshmorët e lirisë janë fanarët tonë në udhën e drejtë të përparimit

Nderohet jeta dhe vepra e dëshmorit të kombit, Bilall Shala, gjatë ditës së sotme, kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu më bashkëpuntorë, veteranë të luftës së UÇK-së dhe dhjetëra qytetarë bën homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve të Kombit të UÇK-së në përkujtim të dëshmorit të Kombit, Bilall Shala, në përvjetorin e rënies së tij.

Me këtë rast, i pari i Ferizajt, tha se familjet që i dhanë Kosovës, dëshmorët e lirisë janë fanarët tonë në udhën e drejtë të përparimit.
Edhe Kryetari i Shoqatës së Familjeve të Dëshmorëve, Gafurr Bytyçi çmoi lartë veprën e dëshmorit Bilall Shala për lirinë e Kosovës.
Me vendosjen e kurorave të luleve dhe përkuljen para lapidarit të Dëshmorëve të Kombit në Varrezat e Dëshmorëve të UÇK-së në Ferizaj, kanë përfunduar homazhet në nderim të jetës dhe veprës së dëshmorit në fjalë.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.