aliu 48781 560x374 - Agim Aliu: Ferizaj është epiqendër e punës vullnetare

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu ka njoftuar se në Ditën që shënon punën vullnetare, bashkë më bashkëshorten e tij, ka ndarë dashurinë dhe solidaritetin me fëmijët dhe të rriturit me sindromën Down.

Postimi i Aliut në Facebook:

Ferizaj është epiqendër e punës vullnetare. Në ditën që shënon punën vullnetare, bashkë më bashkëshorten time, ndamë dashurinë dhe solidaritetin me fëmijët dhe të rriturit me sindromën Down.

Kënaqësi e rrallë që si kryetar dhe si qytetar, ti shërbej kësaj kategorie, me një qëllim, shembullit të kujdesit për më të shtrenjtën, familjen.

Dashuri, solidaritet, dinjitet dhe pak më shumë vëmendje institucionale janë mjaftueshëm për të ndihmuar përmes punës vullnetare gjithë shoqërinë.

Urime 5 Dhjetori – Dita Ndërkombëtare e Punës Vullnetare!

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.