ajo eshte milionere dhe mastere ne ekonomi por mbledh kanace dhe shishe plastike duke fituar 20 dollare ne dite foto 560x416 - Ajo është milionere dhe mastere në ekonomi, por mbledh kanaçe dhe shishe plastike duke fituar 20 dollarë në ditë (Foto)

Si rrallëherë mbledhësja e plehrave Lisa Fiekovski ka prona me vlerë 8 milionë dollarë, ndërsa bashkëshorti i saj, madje, vazhdon të punojë si ekonomist duke fituar rreth 180 mijë dollarë në vit.

Babai i Lisës është investitor, mamaja është një biznesmene e njohur që udhëton nëpër botë.

Dhe ajo ndoqi hapat e tyre në rini, mori master në ekonomi dhe punoi për shumë vite me kompani të rëndësishme.

Por rreth 10 vite më parë nisi një pasion të ri, të mbledhë kanaçe dhe shishe plastike nëpër plehra, përcjell mapo.al.

“Kjo punë më mban në formë, dhe pse nuk fitoj më shumë se 20-30 dollarë në ditë”, thotë Lisa. “Unë jam një bohemiane e modës së vjetër. Është e trishtueshme që njujorkezët nuk i pranojnë më njerëzit aq lehtë si dikur”.

Shumë të afërt të Lisës nuk janë dakord me mënyrën e saj të jetesës dhe janë ankuar për këtë gjë.

Gjithashtu policia është munduar ta pengojë por ka rezultuar se çdo gjë është në mënyrë të ligjshme.

ajo eshte milionere dhe mastere ne ekonomi por mbledh kanace dhe shishe plastike duke fituar 20 dollare ne dite foto - Ajo është milionere dhe mastere në ekonomi, por mbledh kanaçe dhe shishe plastike duke fituar 20 dollarë në ditë (Foto)

Prona e saj në 60 Hamilton Terrace, Nju Jork, vlen rreth 4 milionë dollarë.

ajo eshte milionere dhe mastere ne ekonomi por mbledh kanace dhe shishe plastike duke fituar 20 dollare ne dite foto 1 - Ajo është milionere dhe mastere në ekonomi, por mbledh kanaçe dhe shishe plastike duke fituar 20 dollarë në ditë (Foto)

Ajo fiton 20-30 dollarë në ditë duke mbledhur shishe plastike me një Toyota të vitit 1993.

ajo eshte milionere dhe mastere ne ekonomi por mbledh kanace dhe shishe plastike duke fituar 20 dollare ne dite foto 2 - Ajo është milionere dhe mastere në ekonomi, por mbledh kanaçe dhe shishe plastike duke fituar 20 dollarë në ditë (Foto)

Kjo është prona tjetër, në 47 Hamilton Terrace.

ajo eshte milionere dhe mastere ne ekonomi por mbledh kanace dhe shishe plastike duke fituar 20 dollare ne dite foto 3 - Ajo është milionere dhe mastere në ekonomi, por mbledh kanaçe dhe shishe plastike duke fituar 20 dollarë në ditë (Foto)

Prona tjetër në 451 Convent Ave.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.