aksident 560x336 - Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Prishtinë-Ferizaj (VIDEO)

Një aksident trafiku ka ndodhur para pak minutash në autostradën Prishtinë-Ferizaj, saktësisht në fshatin Babush.

Rastin e ka konfirmuar për, Komandanti i Njësisë për kontrollë të autostradës, Skender Sadiku .

Ai ka thënë se nga ky aksident nuk ka të lënduar por vetëm dëme materiale të konsiderueshme.

Sadiku ka treguar se një kamion me targa të Maqedonisë është rrotulluar.

“Të lënduar nuk ka aksidenti është vec më dëme material pra është rrotulluar një kamion me targa të Maqedonisë, ka ndodhur në kycje të autostradës në fshatin Babush”, ka thënë Sadiku për Indeksonline.

Më tej, ai shtoi se Policia ende janë në vendin e ngjarjes të cilët po shikojnë me FSK dhe KFOR ndoshta munden me largu automjetin nga vendi.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.