vik1 1 560x416 - Aksident i tmerrshëm në Gjermani – Këta janë viktimat (Foto)

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur gjatë ditës ë djeshme në Gjermani, në afërsi të Dunningenit, ku një 26-vjeçar nga Kosova dhe vajza e tij 4-vjeçe kanë mbetur të vdekur, ndërsa vajza tjetër është në rrezik për jetën, e cila është bartur me helikopter në Spitalin e Freiburgut.

Mediat gjermane shkruajnë, se vetura e tipit BMW, të cilën po e ngiste shqiptari nga Kosova, është përplasur në mënyrë ballore me një kamion.

Aksidenti tragjik ndodhi të hënën në mëngjes në orën 11 në rrugën kryesore pranë daljes Dunningen East: BMW u përplas kokë me kokë me një kamion.

Makina e 26-vjeçarit kishte ardhur në korsinë e kundërt dhe u godit rëndë ballë për ballë me kamionin. Shoferi erdhi nga drejtimi i Hochwald, ndërsa kamioni i përfshirë nga Schramberg.

Si rezultat i përplasjes, shoferi i makinës vdiq në vendin e aksidentit, shkruan media gjermane schwarzwaelder-bote.de. Sipas raportimeve të mediave, bëhet e ditur se viktimat janë nga komuna e Deçanit.

vik1 - Aksident i tmerrshëm në Gjermani – Këta janë viktimat (Foto)

vik2 - Aksident i tmerrshëm në Gjermani – Këta janë viktimat (Foto)

vik3 - Aksident i tmerrshëm në Gjermani – Këta janë viktimat (Foto)

Pamjet më posht shihet Vetura e Aksidentuar BMW 730 , po Ashtu dhe Kamioni SCANIA

vik5 - Aksident i tmerrshëm në Gjermani – Këta janë viktimat (Foto)

vik6 - Aksident i tmerrshëm në Gjermani – Këta janë viktimat (Foto)

vik6 - Aksident i tmerrshëm në Gjermani – Këta janë viktimat (Foto)

keossa - Aksident i tmerrshëm në Gjermani – Këta janë viktimat (Foto)

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.