Policia e Kosoves ne aksion 01 foto KALLXOcom e1543403292730 780x4391 560x416 - Aksident në rrugën Prishtinë-Ferizaj, vdes një këmbësore

Sot gjatë mbrëmjes ka vdekur një grua e moshës 37-vjeçare pasi u godit me veturë.

Zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, tha për Koha.net se aksidenti ka ndodhur në rrugën Prishtinë-Ferizaj, më saktësisht në fshatin Llugaxhi të Lipjanit.

Sipas saj, në aksident është përfshirë një veturë dhe këmbësorja me iniciale SH.H.

“ Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vend ngjarje. Ngasësi i automjetit është shoqëruar në stacionin policor. Me këtë rast po merren njësitet përkatëse”, tha Ahmeti.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.