271629362 7029216093785749 7017433149142126793 n1 560x416 - Aksident në rrugën Shtërpcë-Brezovicë, pesë persona të lënduar

Pesë persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot në rrugën Shterpcë- Brezovicë.

Katër nga të lënduarit janë trajtuar në emergjencën e Ferizajt ndërsa njëri është dërguar për trajtim të metutjeshëm në QKUK.

Lajmin për KALLXO. com e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Ferizajt, Basri Shabani.

“Ka ndodhur një aksident trafiku mes dy veturave, në rrugën Shtërpcë-Brezovicë. Pesë persona janë të lënduar, katër janë trajtuar në emergjencën e Ferizajt, ndërsa një është dërguar për trajtim të mëtutjeshëm në QKUK në Prishtinë”, ka thënë Shabani për KALLXO. com.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.