7fb609305b674402fb77359f5c9aca201 - Aksidentohet boksieri i famshëm shqiptar, shtyhet meçi

Një lajm shumë i keq për të gjithë adhuruesit e sportit.

Boksieri i famshëm shqiptar, Florian Marku është aksidentuar sot.

Bazuar në postimin e tij në rrjetet sociale, gjendja e tij duket të jetë mjaft e rëndë.

Marku më 14 shtator do ta sfidonte Sergey Klyuev në Ferizaj, megjithatë meçi është shtyrë.

38817886 2173849496165099 8680931488574734336 n1 - Aksidentohet boksieri i famshëm shqiptar, shtyhet meçi

Këtë e ka konfirmuar vetë Marku, i cili thotë se ky duel do të shtyhet për një javë më vonë.

Ky është postimi i plotë i tij në Facebook:

Ndeshja nuk do zhvillohet me dat 14 shtator ne ferizaj por do shtuhet pak jav me von per shkak te nje aksidenti qe pesova sot..

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.