ferizaj zeropese.com ... ..... gazeta portale Ferizaj sport art teater kultur xhamia 71 560x416 - Aksidentohet motoçikleta në Ferizaj, dyshohet për të lënduar

Në Nerodime të Ferizaj, afër restorant “Freskia”  ka ndodhur një aksident komunikacioni, me ç’rast ka pësuar një motoçiklist.

Sipas dëshmitarëve nga vendi i ngjarjes drejtuesi i motoçikletës ka provuar të tejkaloi kolonën e automjeteve dhe është futur mes kolonave me ç’rast është  goditur me makinat përball.

Në vendin e ngjarjes kanë dal policia e trafikut dhe po merren me rastin.
Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë Rajonale të Ferizajt Kanun Veseli.

“Dje sotrreth orës 16:46 në Nerodime të Epërme ka ndodh aksident trafiku me dëme material dhe lëndime trupore, të përfshira dy njësi, njëra veturë , kurse tjetra Motoçikletë. Deri te aksidenti i trafikut dyshohet të ketë ardhur si pasojë e çkyqjes se pa sigurt. Në këtë aksident përveç dëmeve materiale lëndime trupore ka pësuar ngasësi i motoçikletës, i cili fillimisht dërgohet ne Emergjencën e Ferizajt me pas në QKUK-Prishtinë për tretman të mëtutjeshëm” ka thënë Veseli

Kohë më parë Drejtoria e Policisë Rajonale ka shpallur  planin operativ për vetëdijesimin e drejtuesve të  motoçikletave dhe skuterëve, ku ka  pasur edhe shumë gjoba.