aksion pastrimi ne vushtrri1 560x416 - Aksioni i pastrimit sot vazhdon në Ferizaj dhe në Vushtrri


Në kuadër të Fushatës “Ta Pastrojmë Kosovën”, Let’s Do It do të organizojë aksion pastrimi në Komunën e Ferizajt dhe në Komunën e Vushtrrisë.

Aksioni fillon në magjistralen afër Mileniumit në Ferizaj në të cilën do të pastrohet një deponi ilegale.

Përveç vullnetarëve të Let’s Do It, në aksion marrin pjesë edhe pjesëtarë të KFOR-it amerikan, Kompania “Eskavatori”, Kompania “Pastërtia”.

Aksioni në Ferizaj do të vazhdojë pastaj nga rrethi deri te varrezat e dëshmorëve, ku priten të bashkohen edhe vullnetarë dhe nxënës të shumtë.

Po ashtu, sot aksion pastrimi do të ketë edhe në Komunën e Vushtrrisë.

Në Vushtrri do të nisin punimet për pastrimin e deponisë në Pasomë e cila është ndër deponitë më të mëdha në Kosovë, e cila njëkohësisht është e fundit e këtij vëllimi.

Punimet do të zhvillohen me makineri shumë të rëndë, 5 buldozer e 4 kamion

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.