ali halimi braktis vetevendosjen i bashkohet nisma s 560x90 - Ali Halimi braktis Vetëvendosjen, i bashkohet NISMA-s
Botapress, 2 Nentor-Nismës Socialdemokrate i është bashkuar sot Shefi i Grupit të asamblistëve të Ferizajt, Ali Halimi, i cili deri më tani ishte pjesë e Vetëvendosjes.

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, është shprehur i nderuar që pjesë e Nismës do të jetë një njeri, siç tha ai, me traditë të veçantë familjare e patriotike.

“Nga sot pjesë e familjes tonë politike, Nismës Social Demokrate , do të bëhet deputeti ose kështilltari në asamblenë komunale dhe shefi i grupit parlamentar në asamblenë komunale, Ali Halimi dhe me bashkëpunëtorë.

ali halimi braktis vetevendosjen i bashkohet nisma s - Ali Halimi braktis Vetëvendosjen, i bashkohet NISMA-s

Dhe Nisma Social Demokrate nga sot në Ferizaj, por edhe në Kosovë do të jetë shumë më e fuqishme. Ne duam që në emër të udhëheqjes së partisë mirëseardhje asamblistit dhe për të ofruar bashkëpunim dhe angazhim të përbashkët në fuqizimin e Nismës edhe në Ferizaj por edhe në Kosovë”, tha Limaj.Ndërsa Halimi tha se është shumë i privilegjuar që do të vazhdoj këtë rrugëtimi të shkëputur./GB/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.