auto unnamed 21529662952 560x416 - Aliu premton mbështetje të sportistëve në gara ndërkombëtare

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu ka pritur në takim ferizajasin Aldon Sadiku i shpallur nënkampion në kategorinë classic bodybuilding në Kampionatin Ballkanik të mbajtur në Rumani prej 18-20 maj të këtij viti, pjesëmarrës të së cilës ishin nga të gjitha shtetet e Ballkanit.

Nënkampioni Sadiku ka falënderuar kryetarin e komunës, Agim Aliu për pritjen dhe mbështetjen që po i jep në vazhdimësi sportit dhe të rinjve të dëshmuar me suksese në arenën vendore dhe ndërkombëtare.

Në anën tjetër, edhe kryetari i Ferizajt, Agim Aliu ka njoftuar detajisht me gjendjen në sportin ferizajas dhe investimet që priten të realizohen së shpejti.

Në këtë kuadër, ai ka garantuar mbështetjen e sportistëve kulminant në pjesëmarrjen e tyre në gara ndërkombëtare, duke theksuar se këto suksese nuk janë vetëm suksese individuale por të rëndësishme edhe për qytetin tonë, duke e promovuar atë jashtë kufijve shtetëror.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.