apple fillon shitjen e modeleve te renovuara iphone 8 dhe iphone 8 plus1 560x416 - Apple fillon shitjen e modeleve të renovuara iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus

Jo shumë kohë pas lansimit të iPhone-ve të tyre të ri, Apple tani ka filluar shitjen e njësive të renovuara të iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus.

Këto modele të certifikuara janë të disponueshme për blerje për herë të parë në dyqanin online të kompanisë. Të dy modelet mund të blihen me konfigurimin e hapësirës ruajtëse prej 64GB, në opsione me ngjyra të shumta.

Konsumatorët mund të kursejnë disa para në proces nëse ata vendosin të marrin një njësi të çertifikuar të renovuar. Kjo është një nga arsyet kryesore pse njerëzit vendosin të blejnë njësitë e renovuara në rend të parë.

Ato kanë çmim rreth 15 për qind më të ultë se çmimi i plotë i shitjes me pakicë. Njësitë e renovuara fillojnë me 499 dollarë për iPhone 8 dhe 599 dollarë për iPhone 8 Plus.

Njësitë e renovuara të Apple marrin certifikimin e tyre pasi të kenë kaluar nëpërmjet një procesi strikt. Kompania gjithashtu siguron produkte shtesë origjinale me modelet, përveç një garancioni njëvjeçar.

Ata që janë të interesuar në marrjen e një pajisje mund të shkojnë në dyqan online të Apple dhe të marrin një model të renovuar iPhone 8 ose iPhone 8 Plus. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.