arilena ara dhe kddk publikojne klipin last train to paris 560x416 - Arilena Ara dhe KDDK publikojnë klipin “Last train to Paris”

Këngëtarja e njohur shqiptare, Arilena Ara, ka publikuar klipin e saj më të ri.

“Last train to Paris”, titullohet kënga, të cilën ajo së bashku me artistin KDDK, e publikuan në prill të këtij viti.

arilena ara dhe kddk publikojne klipin last train to paris - Arilena Ara dhe KDDK publikojnë klipin “Last train to Paris”

Foto: Cat Music/YouTube

Pas pothuajse një gjysmë viti, dyshja vendosën që këtë këngë ta finalizojnë me klip, i cili është mjaft i veçantë dhe me shumë ngjyra.

Tekstin e këngës e ka shkruar Kirill Lupinos, ndërsa për muzikën është përkujdesur Kirill Lupinos dhe Darko Dimitrov.

[embedded content]

Arilena ka tash e sa kohë që synon tregun e huaj, dhe duket se po ia del mjaft mirë mbanë.

Lexo po ashtu:

Kënga që i dha më shumë famë asaj ishte “Nëntori”, e punuar nga Darko Dimitrov, dhe me tekst të Lindon Berishës.

“Last train to Paris”, duket të jetë suksesi i saj i radhës. /Telegrafi/

[embedded content]

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.