ariu hakmerret ndaj gjuetareve iu shkaterroi veturen ne teresi video 1 - Ariu ‘hakmerret’ ndaj gjuetarëve, iu shkatërroi veturën në tërësi (Video)

Gjuetarët që shkuan në një pjesë malore të Rusisë, u detyruan të bënin rrugë të gjatë për në shtëpi, pasi një ariu ua shkatërroi veturën.

Putrat e kafshës së fuqishme ishin gjithandej, ndërsa pjesët elementare të veturës ishin dëmtuar keq, transmeton Telegrafi.

“Kështu hakmerret ariu, ndaj atyre që ia vranë të afërmit pa arsye”, ka qenë një prej komenteve, që ka marrë më së shumti pëlqime.

Ngjarja ka ndodhur në kohë, kur është ndaluar gjuetia ndaj arinjve dhe disa kafshëve tjera. /Telegrafi/

[embedded content]

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.