Policia konfiskon marihuane1 560x416 - Arrestohen 3 persona per posedim të narkotikëve në Ferizaj

Tre persona janë arrestuar në Ferizaj për posedim të lëndëve narkotike dhe armëmbajtje pa leje.

Gjatë kontrollimit të tyre dhe një banese, të dyshuarve meshkuj u është gjetur 1.331 kilogram marihuanë,  4.05 gram kokainë, një pistoletë me 6 fishekë, dy peshore digjitale, tre telefona celularë dhe 286.60 euro.

Pas procedurave policore tre të dyshuarit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje, shkruhet në raportin e policisë.